50 Ismeretlen holland festő 19.sz.első fele: Szerzetesek értesítése

  • 36x31 cm
  • olaj, vászon, restaurált,
  • jelzés nélkül

A Sz. Bernáth kolostor szerzetesei kötelesek mindenkit, tekintet nélkül nemzetiségére és vallására, ellátni, a veszélyben forgóknak pedig segélyt nyújtani, ami közben az e célra betanított kutyák támogatják. A Svájcból Olaszországba átvezető utat sokan használják. Augustus római császár kora óta több hadsereg vonult át rajta; a legnevezetesebb ilynemű átkelés volt az, midőn Napóleon 30,000 embert vezetett át lovassággal és ágyukkal 1800 máj. 15-től 21-ig.