Chován Lóránt (1913-2007): Szarvasbőgés

  • 50x80 cm
  • olaj, vászon,
  • jelzés jobbra lent: Chován

Festő. 1941-ben szerzett diplomát a
budapesti Képzőművészeti Főiskolán.
Mestere: Rudnay Gyula. Festői működését
a magyar fővárosban, kezdte, majd 1964-től
két évig Londonban élt, újbóli itthoni
tartózkodás után pedig 1973-tól végleg az
Egyesült Államokban, a kaliforniai Oaklandben
telepedett le. Portréfestőként vált ismertté.
Az 1940-es évektől kiállító művész. Több
hazai egyéni kiállítás után 1966-ban, a londoni
Királyi Akadémián és a müncheni Művészetek
Házában mutatta be műveit. 1982-ben részt
vett a Külföldön élő magyar származású
művészek 2. kiállításán. Művei találhatók a
Kiscelli Múzeum és a Petőfi Irodalmi Múzeum
gyűjteményében. 2007-ben Oaklandban hunyt el.