Pogány Lajos (1873-1947): Csatatér

  • 40x60 cm
  • olaj, vászon,
  • jelzés balra lent: Pogány L. 1914.

Festő. Tanulmányait Budapesten,
Münchenben és Párizsban végezte.
1900-1911 között Londonban arcképeket
festett. 1912-14 között Bécsben híres
emberek portréit festette meg.
1918-tól Budapesten dolgozott.