Vincze László(1934-): Szüret

  • Technika: olaj-vászon,
  • Jelzés: Vincze L,
  • Méret: 60x50cm

A debreceni Református Gimnáziumban Félegyházi László festőművész volt a tanára. Rövid ideig járt a Magyar Képzőművészeti Főiskolára, majd Budapesten és Egerben végezte főiskolai tanulmányait. Alkotói pályáján Blaskó János, Jakuba János, Bíró Lajos, Bernáth Aurél, Barcsay Jenő, Mihátz Pál vezették. Galgahévízen, majd Esztergomban pedagógusként tevékenykedett. 1964 óta Művészeti Alap, majd MAOE tag. 1959-ben a Szovjetunióba, 1963-ban Közép- és Nyugat-Európába tett tanulmányutat, 1973-ban az USÁ-ba, 2008-ban Ausztráliába látogatott. Előszeretettel dolgozza fel úti élményeit műveiben. Tájképek mellett portrékat is készít. Gyakran dolgozott a Kecskeméti Alkotóházban és Zsennyén. A parasztcsaládból származó művész a természet szeretetét környezetéből hozta magával. Legkedveltebb témái a mitológia, a biblia és az irodalom világából valók, túl azon, hogy a természetet járó festő. Az akvarell mellett más festészeti technikáknak is avatott mestere.