Molnár Gabriella(1940-). Madarász

  • Technika: rézkarc-papír 61/100
  • Jelzés: Molnár Gabriella
  • Méret: 285x235mm

Molnár Gabriella Budapest, 1940

Grafikus. Budapesten, a Képzőművészeti Főiskolán tanult. 1965-ben diplomázott. Mestere: Kádár György. Sokszorosító grafikával és könyvillusztrációval foglalkozik. 1965-től rendszeresen kiállító művész. Egyéni tárlatokon mutatta be munkáit a Somogyi Képtárban (1975), a Magyar Nemzeti Galériában (1976), Tamásiban (1984), a Várszínházban (1988), Szentendrén (1998), külföldön Szófiában és Hamburgban. Díjak: Derkovits-ösztöndíj (1966-1969), a firenzei Grafikai Biennálé fődíja 1974-ben.