Almásy Aladár(1946- ): Ifjú Mózes

  • Technika: rézkarc-papír
  • Jelzés: Almásy Aladár 1991. /próbanyomat/
  • Méret: 390x290mm

Almásy Aladár Debrecen 1946 -

Grafikus, festő. A budapesti Képzőművészeti Főiskolán végzett 1973-ban. Mesterei: Barcsay Jenő, Bernáth Aurél, Ék Sándor, Raszler Károly. 1976-ban elnyerte a Kondor Béla-díjat. 1978-ban Derkovits-ösztöndíjat kapott. 1979-ben Párizsban járt tanulmányúton. 1980-ban Derkovits-emlékéremmel tüntették ki. 1985-ben elnyerte a Miskolci Grafikai Biennálé nagydíját. 1987-ben Munkácsy-díjjal ismerték el munkásságát. Többször lett díjazott a hódmezővásárhelyi Őszi Tárlaton. 1997-ben Koller-díjas lett, 1998-ban pedig megkapta a párizsi Arte des Art ösztöndíjat. Budapesten és Nógrádkövesden működik. A Szinyei Merse Pál Társaság és több művészeti szövetség tagja. 1974 óta kiállító művész. Egyéni kiállítása volt 1976-ban New Yorkban, 1978-ban Párizsban, több hazai helyszín mellett 1994-ben a Műcsarnokban. Rendszeres résztvevője az országos grafikai és festészeti tárlatoknak. Művei megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galéria, a miskolci Herman Ottó Múzeum, a hódmezővásárhelyi Tornyai Múzeum gyűjteményében.