055. Pablo Picasso (1881-1973): Visage de Femme de Face

  • 736x558 mm,
  • eredeti 1970.
  • kiadás éve: 1979-1982
  • litográfia, papír 230/500
  • jelzés jobbra lent: Estate Picasso

Ezt a művet Marina Picasso, Pablo Picasso unokájának magángyűjteményéből választották ki.
Pablo Picasso halála után, 1973-ban, Marina Picasso megbízást adott azon eredeti litográfiák kinyomtatására, amelyek a PICASSO VAGYON GYŰJTEMÉNY-ként ismeretesek. Ezeket a litográfiákat aprólékosan alkották meg az eredeti MARCELL SALINAS, kromista mester olajfestményeinek alapján (olajképek, akvarellek, pasztellek, rajzok, stb.), aki életében Picasso közeli munkatársa volt. A litográfiákat elsőosztályú ívpapírra nyomtatták egy 500 oldalas kiadványként. Annak érdekében, hogy a hitelességet garantálják, Marina Picasso minden számozott nyomatot ceruzával aláírt és ezeket a hátoldalon a VAGYON domborúpecsétjével az "Örökösök által jóváhagyva" felirattal látták el.