093. Tóth Ernő (1949-): Sietősen

  • 31,5x41,5 cm
  • olaj, farost,
  • jelzés jobbra lent: Tóth E. 80.

Kikiáltási ár: 28.000 Ft

Leütési ár: 30.000 Ft

Festő, grafikus, szobrász. Művészeti
középiskolát végzett. Főiskolai tanulmányai
előtt díszletfestőként dolgozott az
Operaházban. A budapesti Képzőművészeti
Főiskolán Iván Szilárd, Barcsay Jenő és
Cs. Patay László tanítványaként végzett
1978-ban, azóta állít ki rendszeresen.
1981-ben elnyerte Békéscsabán az Alföldi
Tárlat fődíját. 1982-ben Gabrovóban, a
Humor és Szatíra Fesztivál fődíjasa lett.
1996-ban Kaposváron, 1998-ban
Hódmezővásárhelyen kapott elismerést.
Igen termékeny, csoportos és egyéni
kiállításokon gyakran szereplő művész.
Egyéni tárlata volt a többi közt 1989-ben
és 1995-ben a Csók Galériában, 1993-ban
Hollandiában, 1997-ben New Yorkban,
2002-ben Budapesten, a Bálint Házban.
Szatirikus hangvételű szobrokat is készít.