040. Boldogfai Farkas Imre (1907-1965): Virágcsendélet

  • 56x60 cm
  • olaj, vászon,
  • jelzés jobbra lent: Boldogfai Farkas I.

Grafikus. Magánúton folytatott
tanulmányokat Bocsák Sándornál,
Szentiványi Gyulánál és
Karlovszky Bertalannál. Több alkalommal járt
Olaszországban tanulmányúton. Szinte csak
ceruzával dolgozott, aprólékosan kidolgozott
portrékat készített. Foglalkozott
könyvillusztrálással,és néhány plakátot is
tervezett. Kiállításai voltak a Műcsarnokban
és az Ernst Múzeumban.Művei megtalálhatóak
a Nemzeti Galériában, Debrecenben, Drezdában
és Londonban.