011. Molnár Gabriella (1940- ): Haláltánc

  • 290x240mm
  • rézkarc, papír,
  • jelzés jobbra lent: Molnár Gabriella,

Grafikus. Budapesten, a Képzőművészeti
Főiskolán tanult. 1965-ben diplomázott.
Mestere: Kádár György. Sokszorosító
grafikával és könyvillusztrációval foglalkozik.
1965-től rendszeresen kiállító művész.
Egyéni tárlatokon mutatta be munkáit a
Somogyi Képtárban (1975), a Magyar
Nemzeti Galériában (1976), Tamásiban
(1984), a Várszínházban (1988), Szentendrén
(1998), külföldön Szófiában és Hamburgban.
Díjak: Derkovits-ösztöndíj (1966-1969), a
firenzei Grafikai Biennálé fődíja 1974-ben.