062. Ifj. Benedek Jenő (1939- ): "Csendélet"

  • 60x80 cm
  • olaj, vászon,
  • jelzés balra lent: Ifj. Benedek

Festő. Tanulmányait a Képzőművészeti
Főiskolán végezte, tanárai Bernáth Aurél
és Pap Gyula voltak, de mesterének tartja
édesapját, id. Benedek Jenőt is.
Görögországban járt tanulmányúton.
Csoportos kiállítások mellett voltak egyéni
tárlatai a fővárosban (Fényes Adolf Terem),
vidéken (Szeged, Pécs) és külföldön
(Köln, Hamburg, Berlin). 1966-tól több
mint tíz évig tanított a Képző és
Iparművészeti Gimnáziumban. 1973-1976-ig
Derkovits-ösztöndíjas volt, munkái többször
részesültek elismerésben. Képei a Nemzeti
Galériában, Debrecenben, Kaposváron és
Szegeden találhatóak.