094. Tóvári Tóth István (1909-2004): Őszi utca

  • 60x80 cm
  • olaj, farost,
  • jelzés jobbra lent: Tóvári Tóth,

Festő, grafikus, szobrász. Szőnyi Istvánnál
folytatott előtanulmányok után a
budapesti Képzőművészeti Főiskolán
végzett. Mestere Rudnay Gyula volt.
Tanulmányutat tett Ausztriában és
Franciaországban, majd Győrben
telepedett le. 1930-tól vett részt kiállításokon
itthon (Fényes Adolf Terem,
Magyar Nemzeti Galéria, Ernst Múzeum, Győr)
és külföldön is (Olaszország, Párizs).
A Kisalföld, a Dunántúl, a Balaton állandó
témái közé tartoztak. Munkásságát több
díjjal is jutalmazták (Munkácsy-díj, Munka
Érdemrend Arany Fokozata, a Köztársasági
Érdemrend Tisztikeresztje).