066. Kesztyüs Ferenc (1932- ): Hajnal az alföldön

  • 50x70 cm
  • olaj, farost,
  • jelzés jobbra lent: Kesztyüs,

Festő, grafikus, karikaturista.
Díszletfestőként dolgozott. 1951-53 között
Domanovszky Endre,Pór Bertalan,
Molnár József és Szőnyi István
korrigálta a budapesti Képzőművészeti
Főiskolán.A pécsi tanárképző főiskolán
rajztanári diplomát szerzett. A Független
Magyar Szalon alapítója,1999-ig elnöke.
Jelenleg a Bagatell Art csoport tagja.
Dolgozott díszítő- és freskófestőként,
aranyozóként a Parlamentben, az Operában,
az Operettszínházban, a Moulin Rouge-ban,
valamint az Örökimádó és a 100 éves
templomban. Grafikusként is tevékenykedik,
több folyóiratnakrajzolt és készített
karikaturákat. Könyvkiadók számára illusztrál
és könyvborítókat tervez.
Számos kiállításon szerepelt Budapesten,
vidéken és külföldön. 1987-ben és 1993-ban
ezüstérmet nyert az Ancona-i Nemzetközi
Grafikai és Humor Biennálén. A Havannai
Nemzetközi
Grafikai Biennálén bronzérmes lett.
Munkái a sarkadi múzeumban láthatók.