007. Barabás Gizella (1893 - 1985): Róma Via Appia Antika

  • Technika: olaj-vászon,
  • Jelzés: R. Reissmann Gizella 1932.
  • Méret:46x73cm

Festő. Eredetileg szobrásznak készült, de a természet iránti vonzódása miatt festészettel kezdett foglalkozni. Tanárai Bory Jenő, majd az 1910-es években Aggházy Gyula, Neogrády Antal és Nádler Róbert voltak. Tanulmányutat tett Olaszországban és Németországban. Édesapja Reissmann Károly Miksa is festőművész volt, az ő hatására kezdett tájképfestészettel foglalkozni. 1912-től vett részt a Nemzeti Szalon kiállításain főleg akvarellel készült műveivel. Készített virágcsendéleteket és utcajeleneteket, de legnagyobb számban a Balatonról festett képei ismertek.