063. Sándor István(1905-1927): Folyópart

  • Technika: olaj-vászon,
  • Jelzés: I. Sándor,
  • Méret: 40,5x32,5cm

Festő, grafikus. A Képzőművészeti Főiskolán Réti István volt a mestere. 1923-ban elnyerte a Szinyei Társaság ösztöndíját, amivel Párizsba ment. Rövid idő alatt nagy sikereket ért el, három kiállítása is volt. Portrékat és rézkarcokat készített.