Következő aukciónk egyik izgalmas darabjának ígérkezik, itt szereplő festmény. A hányatott sorsú, az első világháborúban Mednyánszky és Rippl Rónai mellett hadi festőként dolgozó művész egyik líraibb hangulatú tájképe a napokban került a Galériába. A keletkezésnek évszázados történelme során jól tapinthatóan átélt viharokat magán hordozó alkotás - mint a művész egyedi ecsetkezelését hűen tükröző itt látható olaj vászon festmény. A magyar vidék jellegzetes tájain az ott élő névtelen hősök természeti elemekkel való küzdelmének egyik szokatlanul csendes pillanatát megörökítő tájképe sajátos nyugalmat tükröz. A képen kanyargó út látszólagos üressége magában hordoz egy olyan, talán Petőfi és Arany lírai költészetére jellemző "várakozással teli" feszültséget, mely akár mint egy kitörni készülő nyári vihar, vagy éppen egy eltitkolt esemény következményeit magában hordozó vándor szeme előtt mutatkozna meg. Az Halász Hradil Elemér, (Elemír Halasz Hradil) művészetével nem csak a magyar, hanem trianoni döntést követően a szlovákká és még később cseh nemzeti festészetben is fontos szerepet játszó tanárként a nagybányai hagyományokat továbbvivő oktatóként létrehozott életművét, annak hatását napjainkban kezdik újra felfedezni mely különösen a nagyobb méretű (45 cm x 55 cm ) aukción ritkán megjelenő tájkép műfajban is érzékletesen szemléltetheti." szóval - kedves olvasóm - így remélem érted és érzed, hogy múlhatatlanul szükséges, hogy ezt a ritka becses alkotást rögtön licitálva megvedd :):):):) Festő, grafikus. Münchenben, Hollósy Simon magániskolájában, majd Párizsban folytatott művészeti tanulmányokat. Több éven keresztül dolgozott a nagybányai szabadiskolában. 1908-ban működött a szolnoki művésztelepen. Egy időre Miskolcon telepedett le, majd az 1. világháború után Kassán élt, ahol a festés és rajzolás mellett rajzoktatással foglalkozott. 1897-től kiállító művész Nagybányán, Budapesten és vidéken. Kassán 1909-ben és 1912-ben volt gyűjteményes kiállítása. Több munkáját őrzi a kassai Városi Képtár.
Szállítási, fizetési és aukciós irányelvek